Sauna RELAX KLUB Ústí nad Labem

Najdete nás v areálu ZŠ Mojžíř, areál Základní školy Mojžíř.

Sauna Mojžíř

Hlavní 193, Ústí nad Labem

Zodpovědný vedoucí:

Miloš Polášek

tel. 608 220 197

email: polasekmilos@seznam.cz

IČ: 726 19 023

Provozní doba:otevřeno

Pondělí - uzavřená skupina

Úterý - otevřeno

Středaf-zavřeno

Čtvrtek - otevřeno

Pátek - otevřeno

Sobota - zavřeno

Neděle - otevřeno

 

 

Provozní příspěvek:

Dospělí 150 ,- Kč

Dítě do 15 let 40,- Kč

Senioři 130 ,- Kč

 

+ prostěradlo 20,- Kč, ručník 15 ,- Kč

 

K dispozici jsou i masáže a občerstvení.Masáže provádíme po celý den dle dohody a objednávek

 

odpočívárnašatna saunysprchybazén

Sauna RELAX KLUB

Sauna v našem životě a její vliv na nás

Saunování má pro člověka velice moderní, nikoli módní hodnotu a je dnes velmi aktualní. Zajímavé je působení pravidelného saunování na postoj člověka k vlastnímu zdraví. Člověk by si měl uvědomit, že nemůže existovat jako stroj a nemůže své orgány sám vyměnit, jestliže je poškodí. Není vůbec zbytečné pravidelně se zastavit, provést údržbu, doplnit pohonné látky a těšit se z dalšího pravidelného chodu organizmu a z dobrého pocitu zdravotní kondice.

Jestliže si člověk dokáže zařadit tuto činnost do své životosprávy, může se toto odhodlání kladně projevit v udržení odolnosti, dobré nálady a také jako účinná snaha prodloužit si aktivitu do vysokého stáří. Ti lidé, kteří poznali význam pravidelné saunové lázně, nelitují těch několika hodin týdně, které věnují psychické i tělesné relaxaci, aktivnímu odpočinku a zvýšení celkové imunity saunování. Nechuť a určitá neschopnost vyčlenit si jen zlomek času na saunu se tedy nevyplácí.

Kdo se může saunovat

Každý člověk reaguje na prostředí sauny poněkud jinak, odlišně ji snáší (alespoň zpočátku) a hlavně také různě potřebuje. Někteří lidé do sauny bohužel, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, nemohou.

Zdravý člověk, tím míníme takového jedince, u něhož nebyly zjištěny žádné známky závažného onemocnění, ani se u něho při běžném tělesném zatížení neprojevují žádné chorobné změny činnosti důležitých orgánů se nemusí vůbec obávat, že by mu zatížení saunovou lázní mělo vyvolat nějaké zdravotní potíže.

Nemocný člověk se má vždy poradit se svým ošetřujícím lékařem, jelikož některá onemocnění nepatří do sauny vůbec a na jiná působí šajnová lázeň fyzikální stimulací, která je lidskému organizmu příznivá. Zájemce o saunování si musí uvědomit, případně zjistit, zda může saunu navštěvovat a v kladném případě sám na sobě vyzkoušet rituál saunování, včetně jeho opakovaných účinků.

Ženy a sauna

Ženy dnes láká především hygienický, kosmetický, samozřejmě i psychorelaxační vliv saunové lázně. Ženy si uvědomují významný vliv tělesné krásy, hebkosti pokožky, vyzývavé vůně, celkového dokonalého vzhledu a vytvářejí si tak ideální klady pro určité výhody. Právě sauna, v kombinaci s dalšími činnostmi a prostředky, jim v této péči o krásu významně napomáhá.

Děti a sauna

Obliba saunování dětí je závislá na pochopení rodičů, kteří váhají, mají-li své děti saunovat. Saunovou lázeň pro děti považují za velmi náročnou a bojí se, aby dětem neublížila, např. selháním termoregulace v horku nebo prochlazením v bazénku. I přes tyto obavy chodí do sauny stále více dětí a při dodržování specifických podmínek dětského saunování jim žádné nebezpečí nehrozí.

Ze sauny vycházejí děti růžové a rozradostnělé. Pro malé děti má saunování význam nejen hygienický a preventivně ochranný, ale podílí se také na vzniku kladných návyků, především v sebeobsluze. Děti se naučí rychle svléknout i obléknout, hlídají si a udržují pořádek ve svých věcech. Dalším nezanedbatelným kladem, který děti v sauně získají, je psychologický vliv odvahy. Studená voda bývá totiž velkým strašákem nejen pro děti, ale i pro rodiče.

Jakmile v sauně poznají děti sami na sobě, že právě studená voda je zdrojem úlevy po předchozím pocitu značného horka, pak se na styk se studenou vodou začnou dívat jinak a většinou si oblíbí sprchování i v jiné dny. Při správném dodržování pitného režimu děti zjišťují, že se dá uhasit žízeň i neslazenými nápoji a minerálkami, což vede ke zdravějšímu stylu života.

Muži a sauna

Vztah mužů k saunování je určen především jejich povoláním. Saunování pro muže většinou znamená závěr namáhavého dne, či týdne. Hodnota saunování má u mužů velký význam, vedle tělesné očisty poskytuje regenerační, rekondiční i rehabilitační účinek s odrazem v psychické oblasti, v oblasti celkového zotavení a nakonec i v preventivní a profylaktické funkci.

občerstvení

Těšíme se na Vaší návštěvu.

© PortalWeb.cz Facebook Salon Růže Instagram Salon Růže Twitter Salon Růže Google+ Salon Růže

Použité fotografie na stránkách www.salon-ruze.cz jsou chráněny autorským zákonem, používání fotografií, textů nebo jejich částí bez svolení autora je zakázáno.

 
Kryoradio lipolýza 3D liposukce Ultra lipolýza Bělení zubů Iontová detoxikace organismu Depilace Kosmetika Parafínové zábaly Kolagenárium Profi solária Termohubnutí Infrasauna Vakové uhličité koupele Sprejové opálení Lymfodrenáže Myostimulátor Tejpování Masáže Polášková Manikúra Pedikúra Modeláž nehtů Hirudoterapie Prodlužování řas Permanenetní make-up Rekvalifikační kurzy Analýza TANITA