Kryolipolýza

Co to je kryolipolýza?

Je to velmi efektivní neinvazivní ošetření zaměřené na redukci podkožního tuku. Metoda srovnatelná s klasickou liposukcí.

Jak kryolipolýza funguje?

Metoda vychází z poznatku, že tukové buňky jsou na chlad citlivější než buňky jiné. Cílené ochlazení podkožního tuku způsobí narušení obalu tukových buněk a tím jejich poškození. Pomocí přirozeného buněčného procesu, apoptózy, dojde ke zničení takové narušené buňky a ta je poté pomocí lymfatického systému z těla odvedena.

Vlastní procedura spočívá v kontaktu s plochou, která ochlazována až na teplotu -5°C. Kůže je přitom proti chladu chráněna membránou. V našem salonu používáme vakuovou metodu, při které dochází k nasátí ošetřované oblasti do hlavice přístroje. Tato technika vykazuje lepší účinek a nižší riziko prochladnutí vnitřních orgánů.

Jak probíhá ošetření?

Nejprve se určí partie, která bude kryolipolýzou ošetřena. Na toto místo se položí ochranná membrána a poté aplikátor. Před nasátím tukové vrstvy pak obsluhující personál zvolí přiměřený program, dobu mrazícího cyklu a také podtlak, kterým bude disponovat aplikátor. Přiložením hlavice se kůže nasaje do hlavice. Mrazící cyklus probíhá 40 – 50 minut, během kterých zůstává klient v pohodlné poloze. Po dokončení cyklu klient může odejít, po zákroku je možné provádět běžné činnosti bez omezení. Pouze se v následujících třech dnech nedoporučuje přílišné zahřívání ošetřované oblasti (např. infrasauna, termohubnutí), aby nedošlo k regeneraci již chladem zasažených buněk, čímž by se efektivita procedury mohla snížit.

Jaké jsou účinky kryolipolýzy?

Jedná se o poměrně nový zákrok, ale jde o opravdu moderní a zaručený způsob, jak se cíleně a trvale zbavit podkožního tuku. Tato metoda je vhodná zejména pro redukci tukových polštářů v oblasti břicha, boků, zad, stehen a paží. Při této metodě dochází k úbytku minimálně 25 - 45% tukových buněk, proto je kryolipolýza srovnatelná s klasickou liposukcí.

Výsledek se dostaví většinou do měsíce, u jedinců s omezeným pohybem a špatnou životosprávou až do tří měsíců, závisí na věku, metabolismu jednotlivce, činnosti lymfy. Je vhodné podpořit účinky ošetření kryolipolýzou dostatečným přísunem tekutin, který je pro vyplavování odumřelých tukových buněk velmi podstatný. Rovněž je možné účinek posílit také pomocí lymfodrenáží, které pomáhají rozproudit činnost lymfy a rychleji vyplavit odumřelé buňky z těla.

Je kryolipolýza bezpečná?

Kryolipolýza je vhodná především pro lidi s lokalizovanými tukovými polštáři a není vhodná pro příliš obézní jedince s vysokým podílem útrobního tuku. Rovněž existuje seznam kontraindikací této procedury (viz níže), pro tyto klienty samozřejmě vhodná není.

Kontraindikace:

 • menstruace, těhotenství a kojení
 • epilepsie
 • nádorová onemocnění
 • srdeční a ledvinové choroby
 • diabetes
 • infekční onemocnění
 • pacienti s kardiostimulátorem
 • kovové implantáty
 • atopický ekzém
 • problémy s tělesnou termoregulací
 • kožní onemocnění v místě ošetření

Náš přístroj pracuje od 4°do -10°C, je samozřejmě CE certifikován a splňuje veškeré podmínky a normy platné pro státy Evropské unie.

Je kryolipolýza bolestivá?

Je to poměrně šetrný a dá se říct i příjemný zákrok, při kterém většina klientů nepociťuje žádné nepříjemné pocity. Po začátku aplikace možná budete cítit mírné mravenčení a pálení, ale tento pocit během chvíle zcela odezní. Díky možnostem přístroje, který používáme, lze pro každého klienta nastavit optimální program, aby byla aplikace co nejpříjemnější. I odstranění aplikátoru je bezbolestné. Ošetřená lokalita může zůstat zarudlá a občas se vytvoří i mírný hematom nebo otlak, ale během pár dnů nebude vůbec nic znát.

Kolik nasátí je třeba?

Lze říci, že čím tenčí je vrstva podkožního tuku, tím méně je třeba aplikací pro jeho odstranění. Počet nasátí závisí na velikosti ošetřované plochy a na požadovaném konečném efektu.

Při jedné návštěvě salonu není vhodné podstoupit více než 4 aplikace (samozřejmě na různých tělesných partiích – např. horní břišní část, spodní břišní část a horní část obou stehen). Samozřejmě lze proceduru opakovat, stejnou partii s odstupem 1 měsíce, při aplikaci na jinou partii je třeba časový odstup pouze 1 týden.

Přibližný počet nasátí:

 • malé bříško (spodní partie) - 1 nasátí
 • malé bříško (horní partie) - 1 nasátí
 • větší bříško (obě partie) - 2 nasátí
 • velké bříško (celé) - až 4 nasátí
 • boky či špíčky po stranách - 2 nasátí (každá strana 1 nasátí)
 • vnitřní stehna - 2 nasátí (každé stehno zvlášť)
 • vnější stehna – 2 nasátí (každé stehno zvlášť)
 • zadeček – 2 nasátí (každá půlka zvlášť)
 • paže – 2 nasátí (každá ruka zvlášť)

Vzhledem k tomu, že náš přístroj disponuje dvěma stejně velkými hlavicemi, je možné provádět nasátí na dvou místech současně.

Dá se očekávat jojo efekt?

Jojo efekt se především týká lidí, kteří rychle mění své stravovací návyky, nebo zkouší hladovku. Proces, který při kryolipolýze podstoupíte, zcela zničí tukové buňky, které již u dospělého jedince znovu nevznikají. Je však jisté, že nikdy v určité tělesné oblasti nezničíte všechny tukové buňky a tak může dojít k objemovému vzestupu těch, které proceduru „přežijí“. To samé se však děje například i po chirurgické liposukci, kdy sice dojde k malému zvýšení hmotnosti, ale netvoří se již tukové polštáře.

© PortalWeb.cz Facebook Salon Růže Instagram Salon Růže Twitter Salon Růže Google+ Salon Růže

Použité fotografie na stránkách www.salon-ruze.cz jsou chráněny autorským zákonem, používání fotografií, textů nebo jejich částí bez svolení autora je zakázáno.

 
Kryoradio lipolýza 3D liposukce Ultra lipolýza Bělení zubů Iontová detoxikace organismu Depilace Kosmetika Parafínové zábaly Kolagenárium Profi solária Termohubnutí Infrasauna Vakové uhličité koupele Sprejové opálení Lymfodrenáže Myostimulátor Tejpování Masáže Polášková Manikúra Pedikúra Modeláž nehtů Hirudoterapie Prodlužování řas Permanenetní make-up Rekvalifikační kurzy Analýza TANITA